F931A226MAA
- 型號描述:
22 μF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1206 (3216 Metric) 2.5Ohm @ 100kHz
鉭電容 - 固態 SMD 10volts 22uF 3.2x1.6
- 型號:
- F931A226MAA
- 品牌:
- Nichicon
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 2000
- Capacitance
- 22 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 10 V
- Type
- Molded
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 2.5Ohm @ 100kHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 125°C
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.071" (1.80mm)