首頁 > KYOCERA AVX代理商 > F931A107MBA
影像僅供參考,以產品規格為準
F931A107MBA
型號描述:
100 μF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1411 (3528 Metric), 1210 1.2Ohm @ 100kHz
鉭電容 - 固態 SMD 10V 100uF 1211 ESR=1 .2Ohms 20%
型號:
F931A107MBA
品牌:
KYOCERA AVX
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Features
General Purpose
Package / Case
1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Mounting Type
Surface Mount
Type
Molded
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.2Ohm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code
B
Height - Seated (Max)
0.091" (2.30mm)
Failure Rate
Capacitance
100 µF
Voltage - Rated
10 V