SRP7050AA-470M
- 型號描述:
47 μH Shielded Inductor 2.6 A 320mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 47UH 2.6A 320 MOHM SMD
- 型號:
- SRP7050AA-470M
- 品牌:
- Bourns Inc.
- Material - Core
- Metal
- Inductance
- 47 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 2.6 A
- Current - Saturation (Isat)
- 1.8A
- DC Resistance (DCR)
- 320mOhm Max
- Q @ Freq
- 10 @ 100kHz
- Frequency - Self Resonant
- 6MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.197" (5.00mm)