首頁 > Bourns代理商 > SRP1038A-470M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRP1038A-470M
型號描述:
功率電感器 - SMD 47uH 20% SMD 1038 AEC-Q200
型號:
SRP1038A-470M
品牌:
Bourns
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Carbonyl Powder
Inductance
47 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
3 A
Current - Saturation (Isat)
4.5A
DC Resistance (DCR)
167mOhm Max
Q @ Freq
20 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant
5MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)