首頁 > Bourns代理商 > SRP7050AA-220M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRP7050AA-220M
型號描述:
功率電感器 - SMD 22 UH 20%
型號:
SRP7050AA-220M
品牌:
Bourns
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
800
起訂量:1 倍增量:1
Type
Material - Core
Metal
Inductance
22 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
4.2 A
Current - Saturation (Isat)
3.6A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
142mOhm Max
Q @ Freq
10 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant
8MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)