首頁 > Bourns代理商 > SRP3012TA-R15Y
影像僅供參考,以產品規格為準
SRP3012TA-R15Y
型號描述:
功率電感器 - SMD 0.15uH 30% 10A
型號:
SRP3012TA-R15Y
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance
150 nH
Tolerance
±30%
Current Rating (Amps)
10 A
Current - Saturation (Isat)
14A
DC Resistance (DCR)
11mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
195MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Package / Case
2-SMD
Supplier Device Package
2-SMD
Size / Dimension
0.138" L x 0.126" W (3.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)