首頁 > Bourns代理商 > SRP1770C-1R0M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRP1770C-1R0M
型號描述:
功率電感器 - SMD Ind,17.8x16.9x6.7mm,1uH+/-20%,48A,Shd,SMD
型號:
SRP1770C-1R0M
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Metal
Inductance
1 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
48 A
Current - Saturation (Isat)
68A
DC Resistance (DCR)
1.5mOhm Max
Q @ Freq
20 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant
24MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.701" L x 0.665" W (17.80mm x 16.90mm)
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)