首頁 > Bourns代理商 > SRP1270-3R3M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRP1270-3R3M
型號描述:
功率電感器 - SMD 3.3uH 20% SMD 1270
型號:
SRP1270-3R3M
品牌:
Bourns
原廠包裝量:
400
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Iron
Inductance
3.3 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
18 A
Current - Saturation (Isat)
35A
DC Resistance (DCR)
6.6mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
20MHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.539" L x 0.539" W (13.70mm x 13.70mm)
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)