首頁 > Bourns Inc.代理商 > SRP7050AA-470M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRP7050AA-470M
型號描述:
47 μH Shielded Inductor 2.6 A 320mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 47UH 2.6A 320 MOHM SMD
型號:
SRP7050AA-470M
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Material - Core
Metal
Inductance
47 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
2.6 A
Current - Saturation (Isat)
1.8A
DC Resistance (DCR)
320mOhm Max
Q @ Freq
10 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant
6MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Size / Dimension
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)