SRP7050AA-220M
- 型號描述:
22 μH Shielded Inductor 4.2 A 142mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 22UH 4.2A 142 MOHM SMD
- 型號:
- SRP7050AA-220M
- 品牌:
- Bourns Inc.
- Material - Core
- Metal
- Inductance
- 22 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 4.2 A
- Current - Saturation (Isat)
- 3.6A
- DC Resistance (DCR)
- 142mOhm Max
- Q @ Freq
- 10 @ 100kHz
- Frequency - Self Resonant
- 8MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.197" (5.00mm)