SRP7028CC-4R7M
- 型號描述:
4.7 μH Shielded Wirewound Inductor 5.5 A 40mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 4.7UH 5.5A 40 MOHM SMD
- 型號:
- SRP7028CC-4R7M
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Type
- Wirewound
- Material - Core
- Carbonyl Powder
- Inductance
- 4.7 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 5.5 A
- Current - Saturation (Isat)
- 10A
- DC Resistance (DCR)
- 40mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 21MHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.118" (3.00mm)