首頁 > Bourns代理商 > SRP7028CC-4R7M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRP7028CC-4R7M
型號描述:
功率電感器 - SMD Ind,7.3x6.6x2.8mm,4.7uH+/-20%,5.5A,shd
型號:
SRP7028CC-4R7M
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Wirewound
Inductance
4.7 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
5.5 A
Current - Saturation (Isat)
10A
DC Resistance (DCR)
40mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
21MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)