SRP7028CC-100M
- 型號描述:
- 功率電感器 - SMD Ind,7.3x6.6x2.8mm,10uH+/-20%,3.5A,shd
- 型號:
- SRP7028CC-100M
- 品牌:
- Bourns
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- Type
- Wirewound
- Material - Core
- Carbonyl Powder
- Inductance
- 10 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 3.5 A
- Current - Saturation (Isat)
- 6A
- DC Resistance (DCR)
- 68mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 14MHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.118" (3.00mm)