首頁 > Bourns代理商 > SRP6060FA-5R6M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRP6060FA-5R6M
型號描述:
功率電感器 - SMD 5.6uH 20% 10A
型號:
SRP6060FA-5R6M
品牌:
Bourns
原廠包裝量:
750
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Iron Powder
Inductance
5.6 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
10 A
Current - Saturation (Isat)
10A
DC Resistance (DCR)
15.8mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
18MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.260" L x 0.252" W (6.60mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)