SRP4020FA-2R2M
- 型號描述:
2.2 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 8 A 23.5mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 2.2UH 8A 23.5 MOHM SMD
- 型號:
- SRP4020FA-2R2M
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Iron Powder
- Inductance
- 2.2 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 8 A
- Current - Saturation (Isat)
- 3.8A
- DC Resistance (DCR)
- 23.5mOhm Max
- Q @ Freq
- 15 @ 100kHz
- Frequency - Self Resonant
- 38MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.161" L x 0.161" W (4.10mm x 4.10mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.083" (2.10mm)