首頁 > Bourns代理商 > SRP4012TA-100M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRP4012TA-100M
型號描述:
功率電感器 - SMD 10uH 20% SMD 4012 AEC-Q200
型號:
SRP4012TA-100M
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance
10 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
1.3 A
Current - Saturation (Isat)
1.4A
DC Resistance (DCR)
463mOhm Max
Q @ Freq
10 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant
23MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
2-SMD
Supplier Device Package
2-SMD
Size / Dimension
0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)