SRP3212A-2R2M
- 型號描述:
2.2 μH Shielded Inductor 4 A 73mOhm Max 1210 (3225 Metric) Flat Wire
FIXED IND 2.2UH 4A 73 MOHM SMD
- 型號:
- SRP3212A-2R2M
- 品牌:
- Bourns Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 2000
數量:
- Type
- Material - Core
- Metal
- Inductance
- 2.2 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 4 A
- Current - Saturation (Isat)
- 4.8A
- DC Resistance (DCR)
- 73mOhm Max
- Q @ Freq
- 5 @ 100kHz
- Frequency - Self Resonant
- 41MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -40°C ~ 150°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Features
- Flat Wire
- Package / Case
- 1210 (3225 Metric)
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.047" (1.20mm)