SRP3212A-1R5M
- 型號描述:
1.5 μH Shielded Inductor 4.4 A 53mOhm Max 1210 (3225 Metric) Flat Wire
FIXED IND 1.5UH 4.4A 53 MOHM SMD
- 型號:
- SRP3212A-1R5M
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Type
- Material - Core
- Metal
- Inductance
- 1.5 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 4.4 A
- Current - Saturation (Isat)
- 5A
- DC Resistance (DCR)
- 53mOhm Max
- Q @ Freq
- 5 @ 100kHz
- Frequency - Self Resonant
- 43MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -40°C ~ 150°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Features
- Flat Wire
- Package / Case
- 1210 (3225 Metric)
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.047" (1.20mm)