首頁 > Bourns代理商 > SRP2512A-1R0M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRP2512A-1R0M
型號描述:
功率電感器 - SMD 1uH 20% 3.5A SMD Inductors
型號:
SRP2512A-1R0M
品牌:
Bourns
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Iron Powder
Inductance
1 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
3.5 A
Current - Saturation (Isat)
4.4A
DC Resistance (DCR)
49mOhm Max
Q @ Freq
39 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant
82MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Supplier Device Package
1008
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)