SRP1770CC-470M
- 型號描述:
47 μH Shielded Wirewound Inductor 8.7 A 53mOhm Max Nonstandard
IND SMD 47UH 8.7A
- 型號:
- SRP1770CC-470M
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Type
- Wirewound
- Material - Core
- Carbonyl Powder
- Inductance
- 47 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 8.7 A
- Current - Saturation (Isat)
- 13A
- DC Resistance (DCR)
- 53mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 3MHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.693" L x 0.665" W (17.60mm x 16.90mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.276" (7.00mm)