首頁 > Bourns代理商 > SRP1770CC-3R3M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRP1770CC-3R3M
型號描述:
功率電感器 - SMD Ind,17.6x16.9x6.7mm,3.3uH+/-20%,28A,shd
型號:
SRP1770CC-3R3M
Inductance
3.3 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
28 A
Current - Saturation (Isat)
40A
DC Resistance (DCR)
3.9mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
17MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.693" L x 0.665" W (17.60mm x 16.90mm)
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)