SRP1770CC-330M
- 型號描述:
- 功率電感器 - SMD Ind,17.6x16.9x6.7mm,33uH+/-20%,10.7A,shd
- 型號:
- SRP1770CC-330M
- 品牌:
- Bourns
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 200
- Type
- Wirewound
- Material - Core
- Carbonyl Powder
- Inductance
- 33 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 10.7 A
- Current - Saturation (Isat)
- 15A
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 42mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 4MHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Features
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.693" L x 0.665" W (17.60mm x 16.90mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.276" (7.00mm)