SRP1770C-1R0M
- 型號描述:
1 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 48 A 1.5mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 1UH 48A 1.5 MOHM SMD
- 型號:
- SRP1770C-1R0M
- 品牌:
- Bourns Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Metal
- Inductance
- 1 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 48 A
- Current - Saturation (Isat)
- 68A
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 1.5mOhm Max
- Q @ Freq
- 20 @ 100kHz
- Frequency - Self Resonant
- 24MHz
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Features
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.701" L x 0.665" W (17.80mm x 16.90mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.276" (7.00mm)