首頁 > Bourns代理商 > SRP1770C-150M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRP1770C-150M
型號描述:
功率電感器 - SMD Ind,17.8x16.9x6.7mm,15uH+/-20%,14A,Shd,SMD
型號:
SRP1770C-150M
品牌:
Bourns
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
200
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Metal
Inductance
15 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
14 A
Current - Saturation (Isat)
23A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
19.5mOhm Max
Q @ Freq
20 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant
10MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.701" L x 0.665" W (17.80mm x 16.90mm)
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)