首頁 > Bourns代理商 > SRP1265WA-1R5M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRP1265WA-1R5M
型號描述:
功率電感器 - SMD Ind,13.6x12.6x6.2mm,1.5uH+/-20%,27A,shd AEC-Q200
型號:
SRP1265WA-1R5M
品牌:
Bourns
原廠包裝量:
500
Material - Core
Metal
Inductance
1.5 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
27 A
Current - Saturation (Isat)
29A
DC Resistance (DCR)
2.76mOhm Max
Q @ Freq
20 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant
30MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.535" L x 0.496" W (13.60mm x 12.60mm)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)