首頁 > Bourns代理商 > SRP1265CC-4R7M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRP1265CC-4R7M
型號描述:
功率電感器 - SMD Ind,13.5x12.5x6.2mm,4.7uH+/-20%,20A,shd
型號:
SRP1265CC-4R7M
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Type
Wirewound
Inductance
4.7 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
20 A
Current - Saturation (Isat)
31A
DC Resistance (DCR)
9.5mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
17MHz
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)