首頁 > Bourns代理商 > SRP1245A-100M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRP1245A-100M
型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 9 A 25.5mOhm Max Nonstandard
型號:
SRP1245A-100M
品牌:
Bourns
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Carbonyl Powder
Inductance
10 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
9 A
Current - Saturation (Isat)
16A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
25.5mOhm Max
Q @ Freq
20 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant
10MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)