首頁 > Bourns代理商 > SRP1050WA-680M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRP1050WA-680M
型號描述:
功率電感器 - SMD Ind,11x10x5.1mm,68uH+/-20%,3.5A,shd
型號:
SRP1050WA-680M
品牌:
Bourns
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Type
Material - Core
Alloy Powder
Inductance
68 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
3.5 A
Current - Saturation (Isat)
4.8A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
150mOhm Max
Q @ Freq
20 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant
4MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)