首頁 > Bourns Inc.代理商 > SRP1050WA-4R7M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRP1050WA-4R7M
型號描述:
4.7 μH Shielded Inductor 14.5 A 10mOhm Max Nonstandard
IND POWER HC 4.7UH 14.5A SHLD
型號:
SRP1050WA-4R7M
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±20%
Features
Package / Case
Nonstandard
Size / Dimension
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C
DC Resistance (DCR)
10mOhm Max
Q @ Freq
20 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant
15MHz
Ratings
AEC-Q200
Current - Saturation (Isat)
17A
Material - Core
Alloy Powder
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)
Inductance
4.7 µH
Current Rating (Amps)
14.5 A