SRP1050WA-150M
- 型號描述:
15 μH Shielded Inductor 7.6 A 30.3mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 15UH 7.6A 30.3 MOHM
- 型號:
- SRP1050WA-150M
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Type
- Material - Core
- Alloy Powder
- Inductance
- 15 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 7.6 A
- Current - Saturation (Isat)
- 9.2A
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 30.3mOhm Max
- Q @ Freq
- 20 @ 100kHz
- Frequency - Self Resonant
- 8MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -55°C ~ 165°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Features
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.213" (5.40mm)