首頁 > Bourns代理商 > SRP1050WA-150M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRP1050WA-150M
型號描述:
功率電感器 - SMD Ind,11x10x5.1mm,15uH+/-20%,7.6A,shd
型號:
SRP1050WA-150M
品牌:
Bourns
原廠包裝量:
500
Material - Core
Alloy Powder
Inductance
15 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
7.6 A
Current - Saturation (Isat)
9.2A
DC Resistance (DCR)
30.3mOhm Max
Q @ Freq
20 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant
8MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)