SRP1038A-3R3M
- 型號描述:
3.3 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 11 A 11.8mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 3.3UH 11A 11.8 MOHM
- 型號:
- SRP1038A-3R3M
- 品牌:
- Bourns Inc.
- 點擊查看即時庫存
起訂量:500
倍增量:1
價格:
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Carbonyl Powder
- Inductance
- 3.3 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 11 A
- Current - Saturation (Isat)
- 20A
- DC Resistance (DCR)
- 11.8mOhm Max
- Q @ Freq
- 20 @ 100kHz
- Frequency - Self Resonant
- 18MHz
- Operating Temperature
- -40°C ~ 150°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Size / Dimension
- 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.157" (4.00mm)