SRP1038A-220M
- 型號描述:
22 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 5 A 74mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 22UH 5A 74 MOHM SMD
- 型號:
- SRP1038A-220M
- 品牌:
- Bourns Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Operating Temperature
- -40°C ~ 150°C
- DC Resistance (DCR)
- 74mOhm Max
- Q @ Freq
- 20 @ 100kHz
- Frequency - Self Resonant
- 8MHz
- Current - Saturation (Isat)
- 7A
- Material - Core
- Carbonyl Powder
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.157" (4.00mm)
- Inductance
- 22 µH
- Current Rating (Amps)
- 5 A