首頁 > Bourns Inc.代理商 > PTA6044-2015DPB103
影像僅供參考,以產品規格為準
PTA6044-2015DPB103
型號描述:
10 kOhms 0.125W, 1/8W Through Hole Slide Potentiometer Top Adjustment Type
SLIDE POT 10KOHM 0.125W TOP 60MM
型號:
PTA6044-2015DPB103
品牌:
Bourns Inc.
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Resistance
10 kOhms
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Tolerance
±20%
Fader Type
Dual
Travel Range
60mm
Size / Dimension
Rectangular - 2.953" L x 0.354" W x 0.256" H (75.00mm x 9.00mm x 6.50mm)