首頁 > Bourns Inc.代理商 > PTA1543-2015CPB502
影像僅供參考,以產品規格為準
PTA1543-2015CPB502
型號描述:
5 kOhms 0.05W, 1/20W Through Hole Slide Potentiometer Top Adjustment Type
SLIDE POT 5K OHM 0.05W TOP 15MM
型號:
PTA1543-2015CPB502
品牌:
Bourns Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1000 倍增量:1
Resistance
5 kOhms
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Tolerance
±20%
Adjustment Type
Top
Fader Type
Standard
Travel Range
15mm
Size / Dimension
Rectangular - 1.181" L x 0.354" W x 0.256" H (30.00mm x 9.00mm x 6.50mm)