首頁 > BOURNS代理商 > SRP7028A-6R8M
影像僅供參考,以產品規格為準
SRP7028A-6R8M
型號描述:
6.8 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.5 A 60mOhm Max Nonstandard
型號:
SRP7028A-6R8M
品牌:
BOURNS
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Carbonyl Powder
Inductance
6.8 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
4.5 A
Current - Saturation (Isat)
8A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
60mOhm Max
Q @ Freq
20 @ 100kHz
Frequency - Self Resonant
18MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)