首頁 > Amphenol Piher Sensing Systems代理商 > PC16SH-10CP06-103A2020-TA
影像僅供參考,以產品規格為準
PC16SH-10CP06-103A2020-TA
型號描述:
10k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Carbon 0.2W, 1/5W Solder Lug
POT 10K OHM 1/5W CARBON LINEAR
型號:
PC16SH-10CP06-103A2020-TA
品牌:
Amphenol Piher Sensing Systems
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance (Ohms)
10k
Tolerance
±20%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Built in Switch
None
Number of Turns
1.0
Features
Taper
Linear
Number of Gangs
1
Adjustment Type
User Defined
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Rotation
300°
Resistive Material
Carbon
Termination Style
Solder Lug
Actuator Type
Knurled
Actuator Length
1.772" (45.00mm)
Actuator Diameter
0.236" (6.00mm)