首頁 > Amphenol Piher代理商 > PC16SH-10IP06-504A2020-I-TA
影像僅供參考,以產品規格為準
PC16SH-10IP06-504A2020-I-TA
型號描述:
電位器 Panel mount potentiometer 500K Ohm Resistance 20% Tolerance 0,2W 16mm Plastic shaft Linear w/switch Horizontal PCB Pin Bulk
型號:
PC16SH-10IP06-504A2020-I-TA
品牌:
Amphenol Piher
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:600 倍增量:1
Resistance (Ohms)
500k
Tolerance
±20%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Built in Switch
None
Number of Turns
1.0
Features
Taper
Linear
Number of Gangs
1
Adjustment Type
Side Adjustment
Temperature Coefficient
Rotation
300°
Resistive Material
Carbon
Termination Style
PC Pins
Actuator Type
Knurled
Actuator Length
1.772" (45.00mm)
Actuator Diameter
0.236" (6.00mm)