PC16DH-10IP06-503A2020-TA
- 型號描述:
50k Ohm 2 Gang Linear Panel Mount Potentiometer 1.0 Turns Carbon 0.2W, 1/5W PC Pins
POT 50K OHM 1/5W CARBON LINEAR
- 型號:
- PC16DH-10IP06-503A2020-TA
- 品牌:
- Amphenol Piher Sensing Systems
數量:
- Resistance (Ohms)
- 50k
- Tolerance
- ±20%
- Power (Watts)
- 0.2W, 1/5W
- Built in Switch
- None
- Number of Turns
- 1.0
- Features
- Taper
- Linear
- Number of Gangs
- 2
- Adjustment Type
- Side Adjustment
- Temperature Coefficient
- ±300ppm/°C
- Rotation
- 300°
- Resistive Material
- Carbon
- Termination Style
- PC Pins
- Actuator Type
- Knurled
- Actuator Length
- 1.772" (45.00mm)
- Actuator Diameter
- 0.236" (6.00mm)