BT152-600R,127
型號描述:
可控硅 20A 650V
型號:
BT152-600R,127
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Voltage - Off State
650 V
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
32 mA
Voltage - On State (Vtm) (Max)
1.75 V
Current - On State (It (AV)) (Max)
13 A
Current - On State (It (RMS)) (Max)
20 A
Current - Hold (Ih) (Max)
60 mA
Current - Off State (Max)
1 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
200A, 220A
SCR Type
Standard Recovery
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C