BT137S-600,118
型號描述:
雙向晶閘管 TAPE13 TRIAC
型號:
BT137S-600,118
品牌:
WeEn Semiconductors
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2500
起訂量:1 倍增量:1
Triac Type
Standard
Voltage - Off State
600 V
Current - On State (It (RMS)) (Max)
8 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
1 V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
65A, 71A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
70 mA
Current - Hold (Ih) (Max)
20 mA
Configuration
Single
Operating Temperature
125°C (TJ)