BT139-600E,127
型號描述:
雙向晶閘管 RAIL TRIAC
型號:
BT139-600E,127
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Triac Type
Logic - Sensitive Gate
Voltage - Off State
600 V
Current - On State (It (RMS)) (Max)
16 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
1.5 V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
155A, 170A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
10 mA
Current - Hold (Ih) (Max)
45 mA
Configuration
Single
Operating Temperature
125°C (TJ)