ILSB1206ER100K
型號描述:
10 μH Shielded Multilayer Inductor 25 mA 1Ohm Max 1206 (3216 Metric)
型號:
ILSB1206ER100K
品牌:
Vishay Intertechnologies
交期:
7-10工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:3000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type
Surface Mount
Shielding
Shielded
Type
Multilayer
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR)
1Ohm Max
Q @ Freq
45 @ 2MHz
Frequency - Self Resonant
28MHz
Ratings
Current - Saturation (Isat)
Material - Core
Ferrite
Inductance Frequency - Test
2 MHz
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Inductance
10 µH
Current Rating (Amps)
25 mA