首頁 > Vishay / Dale代理商 > ILSB0805ER1R8K
影像僅供參考,以產品規格為準
ILSB0805ER1R8K
型號描述:
1.8 μH Shielded Multilayer Inductor 50 mA 600mOhm Max 0805 (2012 Metric)
RF電感器 - SMD 1.8uH 10%
型號:
ILSB0805ER1R8K
品牌:
Vishay / Dale
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Multilayer
Material - Core
Ferrite
Inductance
1.8 µH
Tolerance
±10%
Current Rating (Amps)
50 mA
Current - Saturation (Isat)
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
600mOhm Max
Q @ Freq
45 @ 10MHz
Frequency - Self Resonant
64MHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
10 MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)