首頁 > Vishay / Dale代理商 > ILSB1206ER270K
影像僅供參考,以產品規格為準
ILSB1206ER270K
型號描述:
27 μH Shielded Multilayer Inductor 5 mA 900mOhm Max 1206 (3216 Metric)
RF電感器 - SMD 27uH 10%
型號:
ILSB1206ER270K
品牌:
Vishay / Dale
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Inductance
27 µH
Tolerance
±10%
Current Rating (Amps)
5 mA
DC Resistance (DCR)
900mOhm Max
Q @ Freq
35 @ 1MHz
Frequency - Self Resonant
17MHz
Ratings
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Supplier Device Package
1206
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)