VLCF5028T-4R7N1R5-2
- 型號描述:
4.7 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.58 A 43mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 4.7UH 1.58A 43 MOHM
- 型號:
- VLCF5028T-4R7N1R5-2
- 品牌:
- TDK
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 4.7 µH
- Tolerance
- ±30%
- Current Rating (Amps)
- 1.58 A
- Current - Saturation (Isat)
- 1.58A
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 43mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.110" (2.80mm)