首頁 > TDK代理商 > VLCF5028T-4R7N1R5-2
影像僅供參考,以產品規格為準
VLCF5028T-4R7N1R5-2
型號描述:
4.7 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.58 A 43mOhm Max Nonstandard
功率電感器 - SMD 4.7uH
型號:
VLCF5028T-4R7N1R5-2
Inductance
4.7 µH
Tolerance
±30%
Current Rating (Amps)
1.58 A
Current - Saturation (Isat)
1.58A
DC Resistance (DCR)
43mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)