首頁 > TDK代理商 > VLCF5028T-100M1R0-2
影像僅供參考,以產品規格為準
VLCF5028T-100M1R0-2
型號描述:
10 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.05 A 83mOhm Max Nonstandard
功率電感器 - SMD 10uH
型號:
VLCF5028T-100M1R0-2
品牌:
TDK
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Type
Drum Core, Wirewound
Material - Core
Ferrite
Inductance
10 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
1.05 A
Current - Saturation (Isat)
1.05A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
83mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)