首頁 > TDK代理商 > VLCF5028T-101MR33-2
影像僅供參考,以產品規格為準
VLCF5028T-101MR33-2
型號描述:
100 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 330 mA 670mOhm Max Nonstandard
功率電感器 - SMD 100uH
型號:
VLCF5028T-101MR33-2
Inductance
100 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
330 mA
Current - Saturation (Isat)
330mA
DC Resistance (DCR)
670mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)