VLCF5028T-101MR33-2
- 型號描述:
100 μH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 330 mA 670mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 100UH 330MA 670 MOHM
- 型號:
- VLCF5028T-101MR33-2
- 品牌:
- TDK
數量:
- Type
- Drum Core, Wirewound
- Material - Core
- Ferrite
- Inductance
- 100 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 330 mA
- Current - Saturation (Isat)
- 330mA
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 670mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.110" (2.80mm)